Tags » E

Days 0615 & 0616

Everybody remembers things differently – from the subtle detail to the important bits, we all see it through our own prism.
I have the ability to see myself – the physical me – through two very different prisms: when I am well I see my mirrored face as ok. 218 more words

Fillon “lufta” për zgjedhjet: 1 milion euro për bashkinë e Lezhës

Meqënse data e zgjedhjeve vendore është caktuar, dhe në 21 qershor qytetarët shqiptarë do votojnë për kryetarët e bashkive dhe komunave, “lufta” e ashpër e politikës se kush do kapi lugën më të madhe sapo ka nisur. 368 more words

E

Superliga, Tirana nis me fitore fazën e tretë

Rikthehet Superliga me javën e parë të fazës së tretë të kampionatit kombëtar. Ndeshja hapëse e kësaj faze ka qenë ajo mes Tiranës dhe Apollonisë, ku kryeqytetasit fituan me rezultatin 2-0. 391 more words

E

Obama, vizitë treditore në Indi. Shkelet protokolli, e presin me përqafime

Duke theksuar vendosmërinë e tij për t’i ngritur marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara në një nivel edhe më të lartë, kryeministri indian Narendra Modi theu protokollin për t’u takuar e përqafuar me Presidentin amerikan Barack Obama, teksa ky i fundit ka zbritur në Nju Delhi gjatë së dielës për një vizitë treditore. 543 more words

E

Edhe SHBA nis hetimet për bandën e kokainës


Pas shkatërrimit të laboratorit të drogës në Xibrakë të Elbasanit, hetimet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe antidroga janë zgjeruar në disa pista. Nga burimet e grupit hetimor mësohet se po hetohet ndaj dy kompanive fantazmë, të cilat janë të regjistruara në QKR dhe që dyshohet se janë përdorur për transportin e lëndës së parë, në të cilën është futur në Shqipëri e përzierë droga e llojit kokainë. 233 more words

E

I'm Sorry

“I’m sorry” are probably some of the worst words you can wake up to. Because you know something went wrong.

That’s what he told me when I first came to. 904 more words

Visions

Lirik Lagu Essa Feat Berry Saint Loco - Jalan Hidup

Lirik Lagu Essa Feat Berry Saint Loco -

Lagu Jalan Hidup adalah single terbaru dari Essa yang dirilis Januari 2015. Lagu ini bercerita tentang kisah Jalan hidup dalam setiap langkah kehidupan. 255 more words

Lirik Lagu Terbaru