Tags » Håndball

Europe Challenge Cup-Round 3

B.B. Ankara Spor (TUR) vs ZTR Zaporozhye (UKR)
HC Radnicki (SRB) vs AO Poseidon Loutrakiou (GRE)
Red Boys Differdange (LUX) vs Ankara Il Özel Idare SK (TUR) 96 more words

Handball

EHF Cup Qualification Round 1


QubiQ Achilles Bocholt (BEL) vs RK Zeleznicar 1949 Nis (SRB)
Bregenz Handball (AUT) vs HC Dragunas Klaipeda (LTU)
A.C. Diomidis Argous (GRE) vs IFK Kristianstad (SWE) 117 more words

Handball

Златко Мојсовски:„Мислам дека ќе останам во Македонија“

32 годишниот Стружанец пренесува за “Handballers„:

Дали Златко Мојсовски ќе бара нова средина и каде поточно ќе оди ?
-Да бара нова средина уште сме во преговори за некој ден ќе се знае точно.

Но дали ќе остане во Македонија или има понуди и од други странски клубови ?

-Имам понуда од Романија ама мислам дека ќе останам во Македонија. -изјави

десното крило на македонската репрезентација за “Handballers„.

Handball

Златко Мојсовски ќе одбира помеѓу РК Зомимак М и РК Пелистер

Репрезентативното десно крило Златко Мојсоски по неколку сезони минати во Металург ќе бара нова средина, откако не доби продолжување на договорот со актуелниот македонски првак. Сега нова дестинација на Мојсоски би требало да биде Зомимак М или Пелистер.

Handball

Кире Лазаров ја доби наградата "Trofeo Powerade"

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, по втор пат во својата кариера ја доби наградата “Trofeo Powerade”. Тој ја добива оваа награда поради одличните настапи во сите конкуренции во Асобал лигата во сезоната 2013/14 , каде во дресот на Барселона одигра 38 натпревари и постигна 176 голови.

Handball