Tags » . Po

Fier, ministri Panariti: Hidrovoret pa energji, Vjosa po del nga shtrati

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka udhëtuar drejt Fierit, për të parë nga afër situatën në grykëderdhjen e Vjosës, pas reshjeve të dendura që kanë përfshirë vendin gjatë ditëve të fundit. 74 more words

Aktualitet

Berisha "i nxjerr thinjat" Kryeministrit. Thyen rekordin e fjalimit që e mbante po vetë

Seanca e djeshme parlamentare shënoi një tjetër arenë ofendimesh dhe debatesh mes deputetëve të mazhorancës dhe opozitës.

Madje, edhe afatet e caktuara për gjithësecilin në foltoren e Kuvendit u shtynë më shumë se e zakonshmja. 94 more words

Aktualitet

.

Amanhã é o último dia, sete anos num sítio muito bom e digo: até sempre!

A Pó daqui a uns dias avança uns quarteirões e abrirá iluminada, bem recheada de livros na Av. 27 more words

Diário

Po ti Blush ça ke?/Nga Çim Peka

Nga Çim PEKA

“Ca ke Albin?” ishte titulli i nje analize te Ben Blushit dje. Dhe fillonte: “E kam takuar vetem një herë Albin Kurtin për të kuptuar se ashtu si shumica e njerëzve që janë produkt i librave dhe i iluzioneve që shkaktojnë ato, ai ka një defekt të pëlqyeshëm: nuk di të bëjë llogari. 583 more words

Editorial

LoveitBookit’s Top Three Things to Look Forward to in 2015

1) New Ship Launches

We are going to be really spoilt this year, with no less than three brand new ships launching and two of them are going to be based out of the popular UK hub, Southampton. 719 more words

All-inclusive

Marvel Comics for March 2015 Release

UNCANNY INHUMANS #0
CHARLES SOULE (w) • STEVE MCNIVEN (a/C)
Variant Cover by SIMONE BIANCHI
Connecting Variant by JIM CHEUNG
VARIANT COVER BY SIYA OUM… 11,508 more words

Marvel

DC Comic for March 2015 Release

CONVERGENCE #1

Written by JEFF KING and SCOTT LOBDELL
Art by CARLO PAGULAYAN and JASON PAZ
Foldout cover by IVAN REIS and JOE PRADO
Variant cover by TONY S. 8,878 more words

DC