Tags » QE

Operativi i sigurimit që do të numërojë votat e demokracisë

Nga Endi Laçi

Dje u bene te ditur emrat e antareve te KQZ-se te caktuar nga PS. Midis tyre eshte edhe emir i Gezim Veleshnjes,qe ndonje e njeh si jurist I Kuvendit, apo avokat te I.metes per problemin e “Bllokut” te korrupsionit apo edhe si keshilltar te kryetarit te Kuvendit aktualisht. 526 more words

E

Zgjedhjet, 4 kryebashkiakët që nuk do të rikandidojnë

Në Partinë Socialiste nuk ka ende asgjë zyrtare përsa i përket kandidatëve të rinj për kryetarë bashkie por, kur vjen fjala te rikonfirmimet, duket se të paktën katër kryebashkiakë do të marrin lajme të hidhura nga selia qendore e partisë. 214 more words

Aktualitet

Who will win the currency war?

Let`s face it; there is a war out there. Not World War I or World War II, but a currency war that started five years ago. 1,026 more words

Quantitative Easing

Berisha "i nxjerr thinjat" Kryeministrit. Thyen rekordin e fjalimit që e mbante po vetë

Seanca e djeshme parlamentare shënoi një tjetër arenë ofendimesh dhe debatesh mes deputetëve të mazhorancës dhe opozitës.

Madje, edhe afatet e caktuara për gjithësecilin në foltoren e Kuvendit u shtynë më shumë se e zakonshmja. 94 more words

Aktualitet

Rrëfimet e vajzave që ofrojnë seks në baret e natës në Tiranë

Jam një vajzë nga Tirana, 23 vjeçe, që dua të ngelem anonime. Kam lexuar në gazetën tuaj shumë histori të bukura e të trishtuara dhe doja që edhe unë të tregoja historinë time, që ka filluar në moshën 20-vjeçare e që vazhdon akoma. 1,022 more words

E

How QE works

Various commentators are saying that Europe’s QE won’t work, or QE in general doesn’t work because it just boosts the value of assets. Increasing the reserves of banks, critics say, doesn’t cause banks to lend money to the real economy. 166 more words

Economics And Moral Philosophy

Arben Micko, gjyqtari i Partisë Socialiste që shpëton Xhuvanin, vrasësin e 4 personave

Ja kush e shpëtoi kriminelin socialist Kostandin Xhuvanin, ky është Artur Arben Micko kreu i FRESSH mundëson lehtësimin e Xhuvanit.

Artur Arben Micko është 28 vjeç, ai ka studiuar shumë brenda dhe jashtë vendit. 333 more words

Aktualitet