Tags » Sport

Sean O'Brien could be match fit to face England

The Tullow Tank, if fit, would be a vital cog in Ireland’s machine as they look to do damage in 2015’s Six Nations and Rugby World Cup. 17 more words

Sport

Bale: Odegaard, talent i mrekullueshëm

Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale e ka lavdëruar Martin Odegaard pas stërvitjes së parë të norvegjezit me madrilenët duke e quajtur atë si talent të mrekullueshëm. 75 more words

Sport

Pique dhe Shakira bëhen prindër për herë të dytë

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique dhe superylli i muzikës, Shakira janë bërë prindër për herë të dytë të enjten në mbrëmje. Shakira lindi fëmijën e dytë në spitalin e Quiron Teckno në Barcelonë, ndërsa këtë lajm e ka konfirmuar vetë çifti para mesnatës. 64 more words

Sport

Indoor Athletics

Children from years 5 & 6 took part in the Athletics Dorset School Games qualifier. St Mary’s finished an excellent second and proved themselves to be the best in Purbeck.  17 more words

News

Day 30- Top 5 of the week

So it Friday, it’s the end of the week and it’s another Top 5 things and stories that I found good, interesting or funny

  1. Wealdstone Raide is in a new Sports Direct advert this has to be one of the stupidest thing I’ve heard week…
  2. 186 more words
Writers Block

Xavi: Konflikti Messi – Enrique, temë e mbyllur

Xavi Hernandz ka insistuar se përlaja mes Lionel Messit dhe Luis Enriques i takon të së kaluarës.

Mbrojtësi i Barcelonës, Jeremy Mathieu, të enjten, ka zbuluar se Lionel Messi dhe Luis Enqirue kishin pasur një debat të nxehtë, në fillim të këtij muaji, gjatë një seance stërvitore. 104 more words

Sport