Tags » Analiza

Welcome back #UCL

Këtë të martë u rikthye eventi më i madh i futbollit për në Europë, Liga e Kampionëve! Ajo që bie menjëherë në sy është fakti se edhe këtë vit treshja e pretendentëve kryesorë mbeten Barcelona, Real Madrid dhe Bayern Munich. 1,014 more words

Analiza

Çfarë mësuam nga raundi i tetë i kualifikueseve Rusi 2018

1. Hollanda lundron në ujëra të turbullta

Nga Johan Cruyff tek “treshja flutureuese” e deri tek Robben, Snejdier e Van Persie, Hollanda ka qenë dominuese e arenës ndërkombëtare si në rezultate dhe lojë, por mbi të gjitha në talente. 1,189 more words

Analiza

BAsket Euro . Fotbal preliminarii Cm 2018

In Eurobasket Prima etapa se joaca in 4 tari diferite.

Meciul Spania Muntenegru

Spana una din cele mai tai echipe. Spania va castiga.

dar voi miza pe un meci cu multe puncte… 73 more words

Pariuri

Twin Peaks: sezona 3 epizoda 8

Priča se nadovezuje na radnju iz prethodne epizode, nakon što je Kuperov zli dvojnik (doppelganger) pušten iz zatvora u pratnji Rej Monroa. Sve ide svojim tokom do šesnaestog minuta epizode. 748 more words

Blog

Jemi hipokritë! Protestuam për armët kimike, por për pazaret e plehërave s'bëjmë zë

E mbani mend besoj?! Epo vështirë të harrohen protestat kundër demontimit të armëve kimike – me preiardhje nga Siria – në Shqipëri. Momenti i atij fjalimi të gjatë kryeministror me një miks të rëndë emocionesh, që i dha fund disa ditëve në shesh. 1,105 more words

Mendimet E Mia

Pirinač - jednostavno, zdravo i ukusno

Kada ste u trci sa vremenom, a ipak želite sami skuvati nešto ukusno, verovatno ste se više puta okrenuli ovoj svemogućoj dobro poznatoj žitarici, pirinču. Razlog ovome je taj što nam pirinač zapravo uz vrlo kratko vreme pripreme može pružiti jedan veoma kvalitetan obrok. 376 more words

Analiza

Kineski kupus

Kineski kupus je jedan od najpoznatijih i najčešće korišćenih povrća u kineskoj kuhinji. To je lisnato zeleno povrće, izgledim nalik na dobro poznati kupus i zelenu salatu, nešto između. 174 more words

Analiza