Tags » Captain

Captain K

(Source: www.timeout.com)

The hallyu wave now washes up sea creatures cooked the K-way at Captain K. This Prinsep Street restaurant serves towers of steamed scallops, prawns and oysters, à la the Louisiana boil, except they come in stackable metal towers. 75 more words

Singapore

The difference between Wayne Rooney and Steven Gerrard

I saw this making the rounds a couple of days back when Manchester United won the FA Cup. So here I was thinking to myself…these two Scousers…one that used to play for Liverpool as captain and the other playing for Manchester United as captain. Therein lies the difference

Etcetera

2016 Crew Captain Spotlight

As you know we love to shine the spotlight on our extraordinary captains. This week, we’re excited to introduce Dan Love. Enjoy this glimpse into Dan’s 3-Day expertise and experience. 455 more words

Inspiration

Руни: Не е фер сега да се зборува за иднината на Ван Гал

Екипата на Манчестер Јунајтед ја освои својата прва титула по ерата на неповторливиот сер Алекс Фергусон, откако вчера во финалето на ФА Купот на „Вембли“ беше подобра од Кристал Палас од 2:1 по продолженијата.

И покрај освоениот трофеј се поизвесно е оти Луи Ван Гал си заминува од кормилото на „црвените ѓаволи“, а не негово место доаѓа Жозе Мурињо. Сите најголеми и реномирани медиуми на островот ја потврдија оваа вест со тоа што се очекува промоцијата на „специјалниот“ да биде наредната седмица.

Во меѓувреме капитенот на Јунајтед, Вејн Руни се сакаше да даде конкретен коментар за иднината на холандскиот стратег, притоа потенцирајќи дека одговорот треба да се бара на друго место.

-Не знам ништо, тоа е прашање за Ван Гал или Вудворд. Јас немам ништо со тоа. Не сакам да зборувам за Ван Гал зошто тој се уште е наш менаџер. Мислам оти не е фер да се збори за неговата иднина во овој момент, откако не однесе до титулата во ФА купот. Тој е добар менаџер и благодарни сме што ни ја донесе титулата во ФА купот. Останува на него и на Вудворд да одлучат што ќе направат, -истакна Руни.

Новости

Amalfi Coast, Italy - Captain Giovanni

click on the image to see full frame ;)

I am falling in love with Italy thick and fast, its incredible diversity, its food, its wine, its culture and its most expressive and charismatic people. 17 more words

ITALY