Tags » Kultur

Flachwandern oder 99 Gründe glücklich zu sein - Nr. 43

m, es zu

In den Niederlanden gibt es die Tradition der vierdaagse. Dann trifft sich die Bevölkerung, um miteinander zu wandern, und zwar vier Tage lang. 403 more words

99 Gründe Glücklich Zu Sein

Të veshura me sari, s'do ta besoni si duken aktoret e njohura [FOTO]

Aktoret e pashme të B-Town janë një mishërim i hyjnive, kur shfaqen ose jo në ekran,nën stolitë e mrekullueshme ku secila prej tyre është e zbukuruar dhe krijuar plot kujdes për të shtuar bukurinë e aktoreve më të mira të Bollywood-it. 82 more words

Sipas Nesh

[KULTUR] Von Poetry Slam und anderen Dichtern

Dieser Artikel wurde für die luxemburgische Tageszeitung “Lëtzebuerger Journal” geschrieben. Die Kultur-Rubrik greift alle Themen die mit Kultur in Luxemburg zu tun haben. (Text in veränderter Form im Print) 475 more words

Lëtzebuerg

Ästhetik der Umgebung

Ganz natürlich wollen wir uns in unserem Alltagsleben in unserer Umgebung wohl fühlen. Es ist nicht nur unsere Kultur, sondern auch unsere Natur, dass wir uns auch durch das Formen unserer ästhetischen Umgebung ausdrücken.

Paros, Griechenland

Kultur

Ndahet nga jeta kompozitori i njohur Aleksandër Lalo

Mbrëmjen e sotme u nda nga jeta kompozitori i njohur Aleksandër Lalo, duke lënë një boshllëk në artin shqiptar. Lajmi u bë publik nga miku i tij Petrit Ruka i cili njoftoi vjekjen e kompozitorit për shkak të atakut kardiak. 34 more words

Kultur