Tags » Nevinost

Dodole

Poznato je da sam ja moderna devojka tradicionalnih pogleda. U sebi spajam savremeni nacin zivota, ali se i drzim tradicionalnih vrednosti, jer mislim da klasika nikada ne izlazi iz mode. 645 more words

Dodola

Agnesina ispovijed - može li priča umanjiti krivnju?

Svaka priča ima odgovarajuću kulisu. Zamišljamo li romansu smjestit ćemo je, vjerojatno,u proljeće ili rano ljeto, kad se i sama priroda budi, u veselom ozračju, obojanu toplim bojama. 929 more words

Osvrt

Тинејџерка од Русија на аукција ја продаде својата невиност

Една неименувана 18-годишна тинејџерка од Русија ја продала својата невиност за нешто помалку од 30.000 долари.

Девојката позната под надимакот Шатуниха го рекламирала својот „производ“ на сајтот за аукциии како „нов и некористен“. Девојката од Сибир предложила состанок во хотел во Краснојарск, каде сакала и да биде платена.

Руската полиција рече дека нема да го истражува случајот, бидејќи ниту таа, ниту купувачот не го прекршиле законот.

– Итно ми се потребни пари, па го продавам највредносто нешто што го имам, напиша таа на сајтот.

Името на наводниот купувач е Евгениј Волнов, а за невиноста на Шатуниха платил 900.000 рубљи.

инфо