Tags » Turist

“Tmerri i plazhistëve në Golem” kapen 2 gratë që vidhnin në çadra

Dy gra nga Kavaja të dyshuara për vjedhje të çadrave të pushuesve në zonën e Golemit u arrestuan mbrëmjen e të mërkurës nga policia e Kavajës. 154 more words

Kronik E Zez

În cod de vacanță

E aproape august, frații mei, și la știri încă rulează imagini cu plaje pline la Mamaia și în lumea pe care,să fim serioși, prietenii mei cu salarii reduse, nu o să o vedeți mai departe de telenovele turcești, filmele americane de duzină și reluările la programe cu animăluțe pe National Geographic. 809 more words

Lumea E Mare

Cimitirul Vesel de la Sapanta, judetul Maramures, Romania

Zi de vara fara nor si soare din plin! Hotarati sa razbatem prin arsita verii, plecam din Baia Mare si apucam  hotarati drumul Gutinului spre Sighetul Marmatiei, ca apoi sa ne delectam cu epitafurile din Cimitirul Vesel de la Sapanta. 496 more words

Turistprinro

Turistët shqiptarë nga Kosova e Maqedonia braktisin Durrësin

Risia e këtij viti është fakti që këtij plazhi u janë rikthyer durrsakët, tiranasit dhe turistët e huaj. Pavarësisht këtyre të fundit, plazhi i Durrësit, një nga më të frekuentuarit në Shqipëri për vite me radhë, aktualisht ka një numër të paktë pushuesish. 646 more words

Lajme

Viagem - 48h em São Paulo (Parte I)

Eita, sumi semana passada, né?! Mas foi por um bom motivo: dia 14 de julho, a exatamente uma semana, estava eu, bem feliz, casando com o Gui. 651 more words

Brasil

God sommer!

Her er det påske. Seriøst. Det er kjempekaldt, men solen stråler om kapp med humøret mitt og om jeg setter meg ned med en kopp kakao og en fiktiv Kvikk Lunsj får jeg litt fregner. 348 more words